Teamet bag2018-11-13T11:50:59+00:00
Medarbejdere
kent2017.png

Kent Rasmussen

Ungdomssekretær
kent@israel.dk
60686586

Christian.png

Christian Vestergaard

Volontørkoordinator
christian@israel.dk
42635708

Frederik.png

Frederik Thormann Nielsen

Missionspiloter
frederik@israel.dk
60538793

Trine.png

Trine Friis Østerby

Grafiker og sociale medier
trine@israel.dk

Magnus.png

Magnus Kamstrup

Frivillig medarbejder, fundraiser
magnus@israel.dk

Solveig

Solveig Klitlund

Frivillig medarbejder, Missionspiloter
solveig@israel.dk

Daniel.png

Daniel Nyborg Madsen

Frivillig medarbejder, webmaster
webmaster@israel.dk

Bestyrelsen
David.png

David Ingemansen

Formand
 david.ingemansen@gmail.com

Louise Breindahl Kiilerich

Næstformand

KarolineHoffmann.png

Karoline Hoffmann


Hanna-Nyholm.png

Hanna Nyholm Jørgensen

 

Rebekka.png

Rebekka Zoll Nielsen

 

Esben Munk Jensen

 

Vil du være med?

Vi elsker at få nye med i teamet, der bidrager med netop det, de er gode til.  

En stor del af vores arbejde bæres af frivillige hænder. Skriv til unge@israel.dk og hør mere om dine muligheder for at blive en del af et unikt team, få noget på CV’et og arbejde med en sag, du brænder for.