Teamet bag2020-01-21T16:06:45+01:00
Medarbejdere
kent2017.png

Kent Grinderslev Rasmussen

Ungdomssekretær
kent@israel.dk
Hovednummer: 50 460 560
Privat: 60 68 65 86

Christian.png

Christian Vestergaard

Ressourceansvarlig
christian@israel.dk

Solveig

Solveig Klitlund

Missionspiloter og praktikant
solveig@israel.dk

Anders Solgaard

Netværkskoordinator i Østdanmark
anders@israel.dk

IMG_5323

Maria Vestergård

Netværkskoordinator i Nordjylland
MariaV@israel.dk
Thomas-Søvndal.png

Thomas From Søvndal

Netværkskoordinator i Region Sjælland
Thomas@israel.dk

Joakim Sode Hjorth

International Koordinator
JoakimH@israel.dk

Anika Thorø Møller

 Praktikant
Anika@israel.dk
Bestyrelsen

Stine Østerlund Ravn

 

Louise Breindahl Kiilerich

formand
Trine.png

Trine Østerby Kristoffersen

 

Jakob Ravn

 

Rebekka.png

Rebekka Zoll Nielsen

 

Sofie Christensen

 

Arne (1)

Arne Pedersen

Repræsentant for Den Danske Israelsmission

 

Vil du være med?

Vi elsker at få nye med i teamet, der bidrager med netop det, de er gode til.  

En stor del af vores arbejde bæres af frivillige hænder. Skriv til kent@israel.dk og hør mere om dine muligheder for at blive en del af et unikt team, få noget på CV’et og arbejde med en sag, du brænder for.